Sinds 1960 is Caritas International aanwezig in de DR Congo. We hebben daar een team met medewerk-st-ers in Kinshasa en in Bukavu die de realiteit en de verschillende programma's op het terrein opvolgen. Caritas International is zowel actief in het westen (in de provincies Kongo-Centraal en Kinshasa) als in het oosten (in Zuid-Kivu). We ondersteunen het nationale Caritasnetwerk en werken op diverse vlakken samen met lokale partners. Onze benadering is inclusief en mikt op een aantal sectoren. We willen het hoofd bieden aan de vele crisissen, waarbij humanitaire acties, duurzame ontwikkeling en sociale cohesie worden gecombineerd.
Als we praten over ontwikkeling, denken we met name aan sociaal ondernemerschap en het versterken van de voedselsoevereiniteit. We engageren ons ook om de risico’s op rampen (conflicten, natuurgeweld) te verminderen en de ‘rampenparaatheid’ te vergroten. We streven naar ‘empowerment’ en veerkracht van lokale gemeenschappen.
Door de verankering van het Caritasnetwerk in de verschillende gemeenschappen en het mechanisme van 'humanitaire waakzaamheid' kunnen we snel ingrijpen met noodhulp.