Workshop in de klas – OKAN meets peers

Caritas International België Workshop in de klas – OKAN meets peers

Hoe creëer je meer ontmoeting op school? In deze workshop maken leerlingen uit een OKAN- en een reguliere klas (2e, 3e of 4e middelbaar) op een speelse en toegankelijke manier kennis. Ze ontdekken wat ze delen, gaan in gesprek over thuisvoelen en formuleren voorstellen voor meer verbondenheid op school. Zo draagt de workshop bij aan meer verbinding tussen leerlingen én tussen verschillende afdelingen binnen de school.

Inhoud van de workshop

Tijdens de workshop nemen de leerlingen deel aan een reeks interactieve activiteiten, begeleid door een educatief medewerker van Caritas International:

  • speelse kennismakingsactiviteiten in eenvoudige taal
  • een quiz met uitnodigende vragen en opdrachten, waarin ze ontdekken hoeveel culturele raakvlakken er wereldwijd bestaan.
  • een stickeroefening met wereldkaarten en gesprek rond thuis voelen
  • een video en brainstorm over hoe meer ontmoeting en verbinding creëren op school en in de samenleving
  • verbindend slotmoment 

Doelen

  • leerlingen leren elkaar op een respectvolle en positieve manier kennen;
  • ze denken na over hun eigen identiteit en die van anderen;
  • ze ontdekken hoeveel ze met elkaar gemeen hebben;
  • ze ervaren hoe diversiteit een verrijking kan zijn, onder meer door culturele uitwisseling;
  • ze denken na over hoe ze kunnen bijdragen aan een inclusieve school en samenleving.

Praktisch

Doelgroep:

  • Regulier: klassen uit het 2e, 3e of 4e middelbaar.
  • OKAN: groepen met een gemiddeld of een gevorderd niveau.

Totaal aantal leerlingen: maximum 35 leerlingen (OKAN en regulier samen)

Duur: 2 lesuren

Richtprijs:

  • € 120 per workshop
  • € 90 per extra workshop op dezelfde dag in dezelfde school

Wat verwachten we van de school?

  • De school selecteert de deelnemende klassen (OKAN en regulier) en voorziet een voldoende ruim lokaal met beamer
  • Van elke klas is minstens één leraar aanwezig tijdens de workshop. We laten de leerlingen vaak in groepjes werken en vragen dan om af en toe een handje toe te steken. Daarom voorzien we vooraf een korte briefing (online of ter plaatse).

Heb je interesse?

Wil je deze workshop graag organiseren op jouw school? Vul dan hieronder het aanvraagformulier in.

We vragen om de workshop minstens één maand op voorhand aan te vragen, zodat we alles zorgvuldig kunnen voorbereiden.

Vragen? Mail of bel Nele Bossens, Verantwoordelijke wereldburgerschapseducatie.

Ik schrijf me in – OKAN meets peers

Jouw contactgegevens

De workshop

Je klas en je leerlingen

Privacy
Wens je dit onderwerp verder uit te diepen? Aarzel niet om onze andere projecten te bekijken op deze site, of schrijf je in op onze nieuwsbrief.
Envoi